سرخط خبرها
خانه / آرایشی / میگروپیگمنتیشن چیست؟ میگروپیگمنتیشن چه تفاوتی با تاتو و هاشور دارد؟

میگروپیگمنتیشن چیست؟ میگروپیگمنتیشن چه تفاوتی با تاتو و هاشور دارد؟

آرایش دائم یا میکروپیگمنتیشن، روش نوینی در تاتو محسوب می شود. معنای لغوی واژه میکروپیگمنتیشن، کاشت رنگدانه‌های ایمن در قسمت فوقانی لایه درمیس پوست است. این تکنیک در حال حاضر بیشتر در آرایش دائم کاربرد دارد و از طریق آن می‌توان زیبایی طبیعی را به افراد هدیه کرد.

اگر شما هم به دنبال روش های نوین آرایشی به ویژه آرایش دائم هستید. در این مقاله از سایت اد بیوتی همراه ما باشید تا اطلاعات مفیدی را در زمینه یکی از این خدمات یعنی میکروپیگمنتیشن را خدمتتان ارائه نماییم.

 

میکروپیگمنتیشن چیست؟

انجام روش میکروپیگمنتیشن بسیار آسان و کاربردی است. در این روش که بر پایه ی علم پزشکی انجام می شود، رنگدانه هایی در عمق مشخصی از پوست کاشته می شود که حداقل آسیب را به بافت پوست می رساند. این پروسه با دستگاه های استاندارد و ابزارهای استریل انجام می شود که در طی آن بر اساس خواست و نظر مشتری، پیگمنتر، برای آرایش دائم اقدام می کند. میکروپیگمنتیشن علاوه بر اینکه کاربرد زیبایی دارد، در حوزه ی پزشکی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

میکروپیگمنتیشن بازسازی طبیعی و متعادل سازی چهره به شمار می آید و در نتیجه هم لطمه کمتری نسبت به تاتو دارد و هم درد و خونریزی آن کمتر است. در اثر زمان نیز رنگ مورد استفاده در این روش، به سبز یا قرمز گرایش پیدا نمی کند.

تفاوت میگروپیگمنتیشن با تاتو

میکروپیگمنتیشن در زمینه های زیبایی و آرایش دائم چه کاربردی دارد؟

این روش در آرایش و زیبایی کاربرد بسیاری دارد. چرا که اغلب خانم ها طرفدار زیبایی هستند و ترجیح می دهند از یک روش مطمئن و دائمی برای داشتن چهره ای زیبا استفاده کنند.
خط چشم دائمی، خط لب دائمی، تقویت مژه ها، ترمیم مژه ها، ترمیم کم پشتی ابروها، قرینه سازی ابروها، لک های ماه گرفتگی، پنهان کردن جای زخم، آرایش چشم برای کسانی که نسبت به مواد آرایشی حساسیت دارند و…. بخشی از خدمات میکروپیگمنتیشن در حوزه ی زیبایی است.

میکروپیگمنتیشن در موارد زیر می تواند کاربردی باشد

-طراحی و قرینه سازی ابروها با تکنیک هایی نظیر، هاشور ابرو، سایه ی ابرو و ….
-خط چشم دائم برای پلک بالا و پایین، سایه ی چشم، خط مژه و …..
– خط لب و رژ لب جهت حجیم سازی یا قرینه سازی لب ها و از بین بردن سفیدی لب-مخفی کردن محل زخم، جای بخیه، لک یا زائده های پوستی

 

تفاوت میکروپیگمنتیشن با تاتو چیست؟

از بعضی جهات و در بخشی از شیوه ی اجرا این دو شبیه هم هستند؛ با این تفاوت که در میکروپیگمنتیشن، رنگ مورد استفاده مانند رشته های مو در جهت رویش موهای ابرو، روی پوست قرار می گیرد و فرد دیگر با کادرهای پر رنگ و نازیبا مواجه نیست. تارهای مورد استفاده با یک سوزن مویی (نازک) داخل ابرو کشیده شده و ابدا پر رنگ و مشخص نیستند. این تارهای مورد استفاده در روش میکروپیگمنتیشن، دارای رنگ طبیعی هستند. در واقع روش اجرای تاتو با میکروپیگمنتیشن متفاوت است و برعکس تاتو این روش، بدون درد و خونریزی است و التهاب کمتری در پوست فرد ایجاد می کند. به دلیل استفاده از پکیج های یک بار مصرف و رنگ های تست شده، ایمنی و بهداشت کار به خوبی رعایت می شود و جای هیچ گونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد. بسیاری از متخصصان این روش، از آن به عنوان روش بدون درد هم یاد می کنند.

خدمات میکروپیگمنتیشن در کجا ارائه می شود؟

امروزه بسیاری از روش های آرایشی در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی انجام می شود. برخی از سالن های زیبایی ممکن است این کار را به صورت تجربی انجام دهند و آموزش لازم را در این خصوص ندیده باشند. برای اینکه سلامتی خودتان را به خطر نیندازید، قبل از گرفتن چنین خدماتی، باید حتما مجوز های لازم در این خصوص را مشاهده کنید. وجود فرد آموزش دیده، رعایت اصول بهداشتی و ایمن بودن مکان، بسیار اهمیت دارد. استاندارد بودن لوازم و دستگاه های مورد استفاده و مورد تایید وزارت بهداشت هم از فاکتور های مهم است. سعی کنید همیشه با رعایت تمام جوانب احتیاطی و نکات بهداشتی سلامتی خود را که یکی از ارکان اصلی زیبایی شما است به خطر نیندازید.

درباره ی adbeauty

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 18 =